+38 (044) 290-42-15, +38 (044) 290-42-23 - збут
+38 (044) 290-42-16, +38 (044) 290-42-21 - постачання

+38 (067) 693-99-77 +38 (095) 493-99-77
Центральний офіс:
02099, м. Київ, вул. Зрошувальна, 15-б
velvana@ukr.netУкраїнсько - чеське СП ВЕЛВАНА

ТЕПЛОНОСІЇ для сонячних батарей СОЛАРТЕРМ™

ТЕПЛОНОСІЇ для сонячних батарей СОЛАРТЕРМ™Теплоносії для сонячних батарей СОЛАРТЕРМ™ - високоякісний теплоносій на основі пропіленгліколю, що використовується для заповнення геліосистем ( сонячних колекторів). Залежно від модифікації СОЛАРТЕРМ, температурний режим теплоносія становить від від -40°С до +150°С. Продукт поєднує в собі хороші антифризні характеристики з відмінними антикорозійними властивостями, що в поєднанні з високим рівнем безпеки відкриває широкі можливості для використання його сонячних системах. СОЛАРТЕРМ™ - не токсична, майже без запаху рідина, що містить особливі інгібітори корозії і стабілізатори.

Технічні характеристики

теплоноситель на основе пропиленгликолятеплоносій на основі пропіленгліколя СОЛАРТЕРМ™ - прозора однорідна гігроскопічна рідина рожевого кольору з флюорісцентний добавкою, що полегшує контроль герметичності з'єднань . Колір може бути змінений за погодженням із Замовником . Компанія пропонує як готовий до застосування продукт Солартерм - Еко30, з робочим діапазоном температур від -30оС до 105оС, так і Солартерм -Еко концентрат для приготування робочої водної суміші з необхідною робочою температурою.

Склад: пропіленгліколь (1,2 пропандіол), дистильована (або демінералізована) вода, пакет присадок (стабілізуючі, антикорозійні, антипінні) виробництва Чехії та Німеччини, барвник.

ХАРАКТЕРИСТИКИ згідно ТУ У 21536163.002-2000

Найменування показника Солартерм -Эко30 Солартерм–Еко концентрат
Щільність, при темп. (20±1)°С, г/см3 1,045- 1,060 1,055- 1,075
Показник активності водневих іонів (рН), ед. рН 7,5-8,5 7,5-8,5
Вільна лужність, см3, не менше 10 10
Температура початку кристалізації, °С, не вище мінус 30 мінус 30*
Температура кипіння, °С, не менше 105 105
Вспенивание через 5хв. об'єм піни, см3, не більше 30 30**
Стійкість піни в сек., не більше 5 5**

Примітка:
*) При розведенні дистильованою водою в об'ємному співвідношенні  1:1
**) При розведенні розчином хлористого цинку в об'ємному співвідношенні 1:1

Наведені дані отримані в лабораторних умовах і не завжди застосовні до промислових установок . У зв'язку з цим ми не даємо гарантії , що саме ці значення будуть отримані в системі охолодження і пропонуємо використовувати ці цифри як директиву при розробці установки.

Антикорзійний захист

На підставі багаторічного досвіду експлуатації теплоносіїв в геліосистемах, фахівці з Чехії розробили пакет присадок, для нейтралізації корозійної активності водних розчинів пропіленгліколю. Антикорозійний захист охоплює всі основні види металів, що використовуються в охолоджуючих процесах: сталь, нержавіючі сталеві сплави, чавун, латунь, мідь, алюміній і ін
Не допускається контакт СОЛАРТЕРМ™ з оцинкованої сталлю.

Корозійний вплив на метали теплоносія СОЛАРТЕРМ™ наведено в табл.

Метал СОЛАРТЕРМ, г/кв.м. на добу 
Мідь 0,2
Алюмініий 0,2
Припой 0,2
Латунь 0,2
Чавун 0,1
Сталь Ст.3 0,1

Екологічність

СОЛАРТЕРМ™ не токсичний, не містить фосфатів, нітритів і амінів і відноситься до малонебезпечних продуктам. При транспортуванні не потрібне застосування системи інформації про небезпеку.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-04/41685 підтверджує можливість використання СОЛАРТЕРМ в геліосистемах, експлуатованих в побуті та на підприємствах харчової, а також інших галузях промисловості.

Застосування

СОЛАРТЕРМ™ поставляється у вигляді готових до застосування продуктів з низькою температурою замерзання - 30оС . Зміна концентрації споживачем готових продуктів можливе тільки після консультацій з виробником.

Співвідношення СОЛАРТЕРМ™ Температура поч. крист., С°, не вище
50:50 -30
40:60 -20
25:75 -10

Сумісність з іншими Теплоносіями

Не допускається змішувати СОЛАРТЕРМ™ з теплоносіями, що містять розчини неорганічних солей (хлориди і карбонати), тому що це може негативно позначитися на антифризних і антикорозійних властивостях теплоносія, а також привести до небажаних хімічних процесів. Обладнання, на якому перш використовувалися інші проміжні холодоносії, повинно бути ретельно вимито та очищено.

Сумісність з металами і ущільнювальними матеріалами

СОЛАРТЕРМ™ не робить впливу на більшість герметизуючих і ущільнювальних матеріалів, що використовуються в охолоджувальному обладнанні. Найбільш надійними матеріалами є:

 • Пенька : ---
 • Бутилкаучук : IIR
 • Поліхлорбутадіеновий каучук : CR
 • Етилен + пропилен + дієновий каучук : EPDM
 • Фторуглеродние еластомери : FPM
 • Натуральний каучук , до 80 ° С: NR
 • Нітрілкаучук : NBR
 • Поліацетат : POM
 • Поліамід * , до 115 ° С: PA
 • Полібутен : PB
 • Поліетилен , низького , високого тиск . : LDPE , HDPE
 • Поліетилен сітчастий : VPE
 • Поліпропілен : PP
 • Політетрафторетилен : PTFE
 • Полівінілхлорид : PVC h
 • Силіконовий каучук : Si
 • Стіролбутадіеновий каучук : SBR
 • Ненасичені поліефірні смоли : UP

*) Амінопластмасси і силіконові компоненти в літературі характеризуються як умовно надійні.

Температурна стабільність

СОЛАРТЕРМ™ придатний для постійного використання в системах працюючих від -30° С до +140°С. СОЛАРТЕРМ™ стабільний, при правильному застосуванні його фізико-хімічні властивості зберігається протягом всього терміну експлуатації..

Холодоносій та обладнання

Використання СОЛАРТЕРМ™ рекомендовано для геліосистем закритого типу і можливо в системах відкритого типу. При використанні у відкритій системі радимо проводити регулярну перевірку значення рН теплоносія, тому що присутність у великій кількості зайвого кисню повітря веде до зменшення концентрації інгібіторів корозії і ступеня корозійного захисту. Такі вимірювання на регулярній основі можуть бути здійснені і виробником в рамках програми «Зворотній зв'язок» (див. розділ «Контроль якості »).

Поверхня теплообмінників, резервуарів і труб, піддаються впливу теплоносія не повинна бути оцинкованої. При зіткненні зовнішніх оцинкованих покриттів з СОЛАРТЕРМ™ промийте їх великою кількістю води.

У місцях з'єднань рекомендується використовувати тверді  припої,що містять мідь. Використання м'яких припоїв не рекомендується. У разі сумнівів проконсультуйтеся з виробником припою. Флюси,які містять хлорид, не допускаються для використання.

Не використовуйте клапани, що допускають проникнення повітря всередину системи.

Переконайтеся, що між частинами системи, які будуть стикатися з СОЛАРТЕРМ™, немає зовнішнього електричного напруги, що різко збільшує ризик електрохімічної корозії.

Очищення і наповнення геліосистеми:

 1. Очищення і наповнення геліосистемиОчищення і наповнення геліосистеми. Під час установки системи або перед її наповненням можна допускати попадання всередину забруднень або води в значних кількостях. Після установки нової системи її слід промити сильним напором води з метою видалення забруднень , особливо стружок , накипу , залишків упаковки тощо Для промивки системи може бути використаний 1 % -2 % розчин тринатрийфосфата . Після промивання розчином тринатрийфосфата , система повинна бути ретельно промита водою. Наступним етапом , система повинна бути перевірена на витік ( проведена опресовування) , потім система повністю осушується і негайно наповнюється СОЛАРТЕРМ ™ для захисту від корозії - навіть якщо обладнання використовується вперше.
 2. Повітряні пробки, що утворилися в системі, після її заповнення, мають бути усунені. При зниженні температури вони можуть стати причиною підсосу повітря в систем.
 3. Якщо система використовується вперше, внутрішні фільтри повинні бути очищені протягом 14 днів для того, щоб не заблокувати вільний потік холодоносія і тим самим не вплинути на роботу насосів системи.
 4. Втрати рідини, викликані випаровуванням, повинні заповнюватися водою. Втрати через витоків або просочування системи повинні бути заміщені розчином СОЛАРТЕРМ™ / вода тієї ж концентрації. Після заповнення системи водою або доливання розчину рекомендується перевірити щільність розчину.

Зберігання, термін служби

Термін придатності СОЛАРТЕРМ™ до початку експлуатації (при зберіганні його в щільно закритих, герметичних поліетиленових контейнерах, в місцях, захищених від впливу прямих сонячних променів) - не менше 5-ти років. Продукт хімічно стабільний, якщо при зберіганні відсутнє вплив високих температур і сильних окислюють речовин, як, наприклад, перекису водню, азотної кислоти та ін. Термін служби теплоносія залежить від режиму його експлуатації. Для максимального продовження служби теплоносія рекомендується строго дотримуватися правил експлуатації, викладених у розділі « Застосування», а також регулярно контролювати стан теплоносія. У багатьох випадках тепло- теплоносій, параметри якого з якихось причин перестали відповідати нормам, можна відкоригувати до нормального стану. У разі, коли коректування тепло- теплоносія не представляється можливою, його направляють в спеціалізовані організації на утилізацію згідно ДСанПіН 2.2.7.029.

Техніка безпеки

Зіткнення з СОЛАРТЕРМ™ не завдає шкоди людині. Основний компонент - пропіленгліколь (E1520) дозволений для використання в більшості країн світу. Однак рекомендується дотримуватися звичайні правила безпеки і промислові санітарні норми, що відносяться до хімічних речовин, і використовувати засоби індивідуального захисту згідно галузевих норм за ГОСТ 12.4.011-89 (захисні окуляри, рукавички, спец.одяг). У разі незахищеного контакту з СОЛАРТЕРМ™ слід вжити таких заходів:

Вид контакта Симптоми Допомога
При попаданні в очі Тимчасова почервоніння, сльозотеча Промити проточною водою протягом 10 хвилин.
При попадании на кожу Тимчасове роздратування ран, подряпин. Змити проточною водою з милом.
При проковтуванні Діарея, нудота, блювота, біль в області живота Прополоскати водою ротову порожнину , рясне пиття води , активоване вугілля , сольове проносне.

Використовувати тільки в технічних системах строго відповідно до призначення!

Не допускати потрапляння в грунт і воду.

ВИДИ ФАСУВАННЯ

Наша компанія випускає теплоносій СОЛАРТЕРМ-30 в наступній фасовці:

 • п / е каністра 10.0 л (10.0 кг)
 • п / е каністра 20.0 л (20.0 кг)
 • п / е бочка 50.0 л (50.0 кг)

За бажанням Замовника можливий налив в іншу тару (бочки ємк. 200.0 л, п / е ємності в обрешітці V = 1.0 м3, авто і ж / д цистерни.)

теплоносій СОЛАРТЕРМ‐30
фас. 50.0 л ( 50.0 кг)
теплоносій СОЛАРТЕРМ купити
фас. 20.0 л. ( 20.0 кг)
теплоносійСОЛАРТЕРМ‐30 продажа
фас. 10.0 л. (10.0 кг)

Кошик
Товарів: 0
На суму: 0
Перейти до кошику