+38 (044) 290-42-15, +38 (044) 290-42-23 - збут
+38 (044) 290-42-16, +38 (044) 290-42-21 - постачання

+38 (067) 693-99-77 +38 (095) 493-99-77
Центральний офіс:
02099, м. Київ, вул. Зрошувальна, 15-б
velvana@ukr.netУкраїнсько - чеське СП ВЕЛВАНА

ТЕПЛОНОСІЙ «ЕТЕРМ»™ (на основі етиленгліколю)

ТЕПЛОНОСІЙ «ЕТЕРМ»™ (на основі етиленгліколю)Теплоносій ЕТЕРМ на основі этиленгликоля Теплоноситель ЕТЕРМ™ - високоякісний теплоносій на основі етиленгліколю вищого гатунку, який може використовуватися в різних типах опалювальних систем обладнаних газовими і електричними котлами (за винятком електричних котлів катодного типу!). Продукт поєднує в собі відмінні антифризні характеристики з хорошими антикорозійними властивостями, що відкриває широкі можливості для використання його в різних галузях промисловості.

Техничні характеристики

Теплоносій ЕТЕРМ™ - прозора однорідна рідина кольору застосовуваного барвника з флюорісцентний добавкою, що полегшує контроль герметичності з'єднань. Колір може бути узгоджений з Замовником .

Склад: етиленгліколь (1,2 етандіол), дистильована (або демінералізована) вода, пакет присадок (стабілізуючі, антикорозійні, антипінні) виробництва Чехії та Німеччини, барвник.

ХАРАКТЕРИСТИКИ згідно ТУ У 21536163.002-2000

Найменування показника ЕТЕРМ
-5
ЕТЕРМ
-10
ЕТЕРМ
-15
ЕТЕРМ
-20
ЕТЕРМ
-25
ЕТЕРМ
-30*
ЕТЕРМ
-35
ЕТЕРМ
-40
ЕТЕРМ–концентрат
Щільність, при темп. (20±1)°С, г/см3 1,015- 1,030 1,025- 1,045 1,040- 1,065 1,050-1,110 1,060-1,115 1,065- 1,130 1,070-1,135 1,078- 1,140 1,120- 1,160
Показник активності водневих іонів (рН), од. рН 7,0-11,0 7,0-11,0 7,0-11,0 7,0-11,0 7,0-11,0 7,0-11,0 7,0-11,0 7,0-11,0 7,0-11,0*
Вільна лужність, см3, не менше 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Температура початку кристалізації, °С, не вище мінус 5 мінус 10 мінус 15 мінус 20 мінус 25 мінус 28 мінус 35 мінус 38 мінус 33*
Температура кипіння, °С, не менше 100 105 106 106 140
Піноутворюваність через 5хв. обсяг піни, см3, не більше 30 30 30 30**
Устойсівость піни в сек., не более 5 5 5 5**

Примітка:
*) При розведенні дистильованою водою в об'ємному співвідношенні  1:1
**) При розведенні розчином хлористого цинку в об'ємному співвідношенні 1:1

Наведені дані отримані в лабораторних умовах і не завжди застосовні до промислових установок. У зв'язку з цим ми не даємо гарантії, що саме ці значення будуть отримані в системі охолодження і пропонуємо використовувати ці цифри як директиву при розробці установки.

Атикорозійний захист

На підставі багаторічного досвіду експлуатації низькотемпературних рідин в опалювальному обладнанні, фахівці з Чехії розробили пакет присадок, для нейтралізації корозійної активності водних розчинів етиленгліколю. Антикорозійний захист охоплює всі основні види металів, що використовуються в охолоджуючих процесах: сталь, нержавіючі сталеві сплави, чавун, латунь, мідь, алюміній і ін.

Уникайте контакту ЕТЕРМ™ з оцинкованої сталлю. Поверхні теплообмінників, резервуарів і труб, які котактіруют з теплоносієм, не повинна бути оцинкований . У разі потрапляння ЕТЕРМ™ на зовнішні оцинковані покриття - промийте ці місця водою.

Метал ЕТЕРМ, г/кв.м. на добу
Мідь 0,2
Алюміній 0,2
Припой 0,2
Латунь 0,2
Чавун 0,1
Сталь Ст.3 0,1

Екологічність

Теплоносії ЕТЕРМ™ відносяться до третього класу небезпеки (ГОСТ 12.1.005) малонебезпечних продуктів. При транспортуванні не потрібне застосування системи інформації про небезпеку. Не допускати потрапляння в грунт і воду. При витоку, місця розливу захистити земляним валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-04/41685 підтверджує можливість використання ЕТЕРМ™ у промисловості.

Застосування

ЕТЕРМ™ поставляється у вигляді готових до застосування продуктів з низькою температурою замерзання -5/-10/-15/-20/-25/-30/-35/-40°С. Зміна концентрації споживачем готових продуктів можливе тільки після консультацій з виробником.

Споживач може самостійно приготувати робочий розчин , використовуючи ЕТЕРМ - концентрат і дистильовану воду.

Співвідношення ЕТЕРМ-конц./діст.вода Температура поч. крист . , С° , не вище
52:48 -40
45:55 -30
35:65 -20
24:76 -10

Сумісність з іншими теплоносіями

Не допускається змішання ЕТЕРМ™ з теплоносіями, що містять розчини неорганічних солей (хлориди і карбонати), тому що це може негативно позначитися на антифризних і антикорозійних властивостях теплоносія, а також призвести до небажаних хімічних реакцій. Обладнання, на якому перш використовувалися інші теплоносії, повинно бути ретельно вимито та очищено.

Сумісність з ущільнювальними матеріалами

Теплоносій ЕТЕРМ™ не робить впливу на більшість герметизуючих і ущільнювальних матеріалів, що використовуються в опалювальному обладнанні. Найбільш надійними матеріалами є:

 • Пенька : ---
 • Бутилкаучук : IIR
 • Поліхлорбутадіеновий каучук : CR
 • Етилен - пропілен- дієновий каучук : EPDM
 • Фторуглеродние еластомери : FPM
 • Натуральний каучук, до 80°С: NR
 • Нітрілкаучук : NBR
 • Поліацетат : POM
 • Поліамід * , до 115°С: PA
 • Полібутен : PB
 • Поліетилен , низького , високого тиск . : LDPE, HDPE
 • Поліетилен сітчастий : VPE
 • Поліпропілен : PP
 • Політетрафторетилен : PTFE
 • Полівінілхлорид : PVC h
 • Силіконовий каучук : Si
 • Стіролбутадіеновий каучук : SBR
 • Ненасичені поліефірні смоли : UP

*) Амінопластмасси і силіконові компоненти в літературі характеризуються як умовно надійні.

Температурна стабільність

Теплоносій ЕТЕРМ™ (в різних концентраціях) придатний для постійного використання в системах працюючих від -40 до +140°С. ЕТЕРМ™ стабільний, при правильному застосуванні його фізико-хімічні властивості зберігається протягом всього терміну експлуатації..

Теплоносій та обладнання

Використання ЕТЕРМ™ рекомендовано для систем закритого типу.

Поверхні, які контактують з теплоносієм, не повинні бути оцинкований. При зіткненні зовнішніх оцинкованих покриттів з ЕТЕРМ™ промийте їх великою кількістю води.

У місцях з'єднань рекомендується використовувати тверді припої,які містять мідь. Використання м'яких припоїв не рекомендується. У разі сумнівів проконсультуйтеся з виробником припою. Використання  флюсів,які містять хлорид не допускається.

Не використовуйте клапани, що допускають проникнення повітря всередину системи .

Переконайтеся, що між частинами системи, які будуть стикатися з ЕТЕРМ™, немає зовнішнього електричного напруги, що виключить ризик виникнення електрохімічної корозії.

Очищення і наповнення опалювального обладнання:

 1. Під час установки системи або перед її наповненням можна допускати попадання всередину забруднень або води в значних кількостях. Після установки нової системи її слід промити сильним напором води з метою видалення забруднень, особливо стружок, накипу, залишків упаковки тощо Для промивки системи може бути використаний 1% -2% розчин тринатрийфосфата. Після промивання розчином тринатрийфосфата, система повинна бути ретельно промита водою. Наступним етапом, система повинна бути перевірена на витік (проведена опресовування), потім система повністю осушується і негайно наповнюється ЕТЕРМ ™ для захисту від корозії - навіть якщо обладнання використовується вперше .
 2. Повітряні пробки, що утворилися в системі, після її заповнення, мають бути усунені. При зниженні температури вони можуть стати причиною підсосу повітря в систему.
 3. Якщо система використовується вперше, внутрішні фільтри повинні бути очищені протягом 14 днів для того, щоб не заблокувати вільний потік холодоносія і тим самим не вплинути на роботу насосів системи.
 4. Втрати рідини, викликані випаровуванням, повинні заповнюватися водою. Втрати через витоків або просочування системи повинні бути заміщені розчином ЕТЕРМ™ / вода тієї ж концентрації. Після заповнення системи водою або доливання розчину рекомендується перевірити щільність розчину. 

Зберігання , термін служби

Термін придатності ЕТЕРМ ™ до початку експлуатації при зберіганні його в щільно закритих, герметичних поліетиленових контейнерах, в місцях, захищених від впливу прямих сонячних променів - не менше 5 -ти років. Продукт хімічно стабільний, якщо при зберіганні відсутнє вплив високих температур і сильних окислюють речовин, як, наприклад, перекису водню, азотної кислоти та ін Термін служби теплоносія залежить від режиму його експлуатації. Для максимального продовження служби теплоносія рекомендується строго дотримуватися правил експлуатації, викладених у розділі « Застосування», а також регулярно контролювати стан теплоносія. У багатьох випадках теплоносій, параметри якого з якихось причин перестали відповідати нормам, можна відкоригувати до нормального стану . У разі, коли коректування теплоносія не представляється можливою, його надсилаються в спеціалізовані організації на утилізацію згідно ДСанПіН 2.2.7.029.

Техніка безпеки

Використовуючи ЕТЕРМ™ необхідно дотримуватися правил безпеки і промислові санітарні норми, що відносяться до хімічних речовин. Етиленгліколь, що міститься в ЕТЕРМ™, токсичний і отруйний для організму людини і відноситься до третього класу небезпеки (помірно небезпечні речовини). Його пари мають слабо виражену подразнюючу, отруйна і наркотичний вплив. Гранично допустима концентрація (ГДК) парів етиленгліколю в повітрі - 5 мг/м3.

Не допускати потрапляння теплоносія всередину!

При поводженні з ЕТЕРМ™ необхідно використовувати засоби індивідуального захисту згідно галузевих норм за ГОСТ 12.4.011-89 (захисні окуляри, рукавички, спец.одяг). У разі незахищеного контакту з ЕТЕРМ™ слід вжити таких заходів:

Вид контакта Симптоми Допомога
При попаданні в очі Тимчасова почервоніння, сльозотеча Промити проточною водою протягом 10 хвилин.
При попаданні на шкіру Тимчасове роздратування ран, подряпин. Змити проточною водою з милом.
При проковтуванні Діарея, нудота, блювота, біль в області живота Прополоскати водою ротову порожнину, рясне пиття води, активоване вугілля, сольове проносне.

Використовувати тільки в технічних системах строго відповідно до призначення!

ВИДИ ФАСУВАННЯ

Теплоносій « ЕТЕРМ» виготовляється тільки на замовлення Покупця і налівется слідом тару:

 • бочки ємк. 200.0 л ., П / е ємності в обрешітці V = 1 / 0 м3, авто і ж / д цистерни.
Корзина
Товаров: 0
На сумму: 0
Перейти в корзину