+38 (044) 290-42-15, +38 (044) 290-42-23 - збут
+38 (044) 290-42-16, +38 (044) 290-42-21 - постачання

+38 (067) 693-99-77 +38 (095) 493-99-77
Центральний офіс:
02099, м. Київ, вул. Зрошувальна, 15-б
velvana@ukr.netУкраїнсько - чеське СП ВЕЛВАНА

ТЕПЛОНОСії «ФРІТЕРМ»™, Велтерм-про (на основі пропіленгліколю)

ТЕПЛОНОСії «ФРІТЕРМ»™ (на основі пропіленгліколю)ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО- високоякісний теплоносій на основі пропіленгліколю, використовуваний для різних типів опалювальних систем, обладнаних газовими і електричними котлами (за винятком електричних котлів катодного типу!). Залежно від обраної концентрації ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО його мінімальна робоча температура становить від мінус 40°С до мінус 5°. На ринку України більш широко представлений ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО -30 (розрахований на на долглвременную надійну експлуатацію в термпературному діапазоні від мінус 30°С до плюс 105°С). Продукт поєднує в собі хороші антифризні характеристики з відмінними антикорозійними властивостями, що в поєднанні з високим рівнем безпеки відкриває широкі можливості для використання його на підприємствах харчової промисловості.

продаж теплоносіїв ФРІТЕРМФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО - не токсична, майже без запаху рідина, що містить пропіленгліколь, особливі інгібітори корозії і стабілізатори. Пропіленгліколь (або монопропіленгліколь) - сировина нового типу в покращеному складі теплоносія. Його основна перевага (у порівнянні з традиційними охолоджуючими рідинами, виготовленими на основі етиленгліколю) - малий ризик випадкового отруєння людей і тварин. До складу рідини входить пакет присадок, які відповідають за антикорозійні, антиспінюючі властивості, стабілізуючі добавки та інші компоненти, які роблять теплоносій ФРІТЕРМ, ВЕЛТЕРМ-ПРО інертним до кольорових і чорних металах, пластмасовим і гумовим виробам.

 

Техничні характеристики

ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО - прозора однорідна рідина жовтого кольору з флуоресцентною  добавкою, що полегшує контроль герметичності з'єднань. Колір може бути змінений за погодженням із Замовником.

Склад: пропіленгліколь (1,2 пропандіол), дистильована (або демінералізована) вода, пакет присадок (стабілізуючі, антикорозійні, антипінні) виробництва Чехії та Німеччини, барвник.

ХАРАКТЕРИСТИКИ згідно ТУ У 21536163.002-2000

Найменування показника ФРІТЕРМ -5 ФРІТЕРМ -10 ФРІТЕРМ -15 ФРІТЕРМ -20 ФРІТЕРМ -25 ФРІТЕРМ -30 ФРІТЕРМ -35 ФРІТЕРМ -40 ФРІТЕРМ–концентрат
Щільність , при темп. (20±1)°С, г/см3 1,010- 1,030 1,020- 1,030 1,025- 1,042 1,035-1,045 1,040-1,050 1,045- 1,060 1,045-1,065 1,046- 1,070 1,055- 1,075
Показник активності водневих іонів (рН), од. рН 7,0-10,0 7,0-10,0 7,0-10,0 7,0-10,0 7,0-10,0 7,5-8,5 7,0-10,0 7,0-10,0 7,5-8,5
Вільна лужність, см3, не менше 10 10 10 10 10 10 10 10 10
Температура початку кристалізації, °С, не вище мінус 5 мінус 10 мінус 15 мінус 20 мінус 25 мінус 30 мінус 35 мінус 40 мінус 30*
Температура кипіння, °С, не менше 100 105 105 105 130
Вспінювання  через 5хв. обсяг піни, см3, не більше 30 30 30 30**
Стійкість піни в сек. , не більше 5 5 5 5**

Примітка:
*) При розведенні дистильованою водою в об'ємному співвідношенні  1:1
**) При розведенні розчином хлористого цинку в об'ємному співвідношенні 1:1

Наведені дані отримані в лабораторних умовах і не завжди застосовні до промислових установок. У зв'язку з цим ми не даємо гарантії, що саме ці значення будуть отримані в системі охолодження і пропонуємо використовувати ці цифри як директиву при розробці установки.

Антикорозійний захист

На підставі багаторічного досвіду експлуатації низькотемпературних рідин в опалювальному обладнанні, фахівці з Чехії розробили пакет присадок, для нейтралізації корозійної активності водних розчинів пропіленгліколю. Антикорозійний захист охоплює всі основні види металів, що використовуються в охолоджуючих процесах: сталь, нержавіючі сталеві сплави, чавун, латунь, мідь, алюміній та інші.

Уникайте контакту ФРІТЕРМ, ВЕЛТЕРМ-ПРО з оцинкованої сталлю.

Метал ФРІТЕРМ, г/кв.м. на добу 
Мідь 0,2
Алюміній 0,2
Припой 0,2
Латунь 0,2
Чавун 0,1
Сталь Ст.3 0,1

Екологічність

Теплоносії ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО не токсичні, відносяться до безпечних продуктів. При транспортуванні не потрібне застосування системи інформації про небезпеку.

Висновок державної санітарно- епідеміологічної експертизи № 05.03.02-04/41685 підтверджує можливість використання ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО на підприємствах харчової та інших галузях промисловості.

Застосування

Теплоносій ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО поставляється у вигляді готових до застосування продуктів з низькою температурою замерзання -5/-10/-15/-20/-25/-30/-35/-40°С. Зміна концентрації споживачем готових продуктів можливе тільки після консультацій з виробником.

Споживач може самостійно приготувати робочий розчин , використовуючи ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО - концентрат і дистильовану вод.

Співвідношення ФРІТЕРМ ™ - конц. / Діст.вода Температура поч. крист., С °, не вище
54:46 -40
50:50 -30
40:60 -20
25:75 -10

Сумісність з іншими теплоносіями

Не допускається змішувати ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО з іншими теплоносіями, що містять розчини неорганічних солей (хлориди і карбонати), тому що це може негативно позначитися на антифризних і антикорозійних властивостях теплоносія, а також привести до небажаних хімічних процесів . Якщо в системі опалення відбувається заміна теплоносія, то перед заливкою в опалювальне обладнання ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО і система повинна бути ретельно вимита і очищена.

Сумісність з металами і ущільнювальними матеріалами

Теплоносій ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО не робить впливу на більшість герметизуючих і ущільнювальних матеріалів, що використовуються в охолоджувальному обладнанні. Найбільш надійними матеріалами є:

 • Пенька : ---
 • Бутилкаучук : IIR
 • Поліхлорбутадіеновий каучук : CR
 • Етилен - пропілен- дієновий каучук : EPDM
 • Фторуглеродние еластомери : FPM
 • Натуральний каучук , до 80 ° С: NR
 • Нітрілкаучук : NBR
 • Поліацетат : POM
 • Поліамід * , до 115 ° С: PA
 • Полібутен : PB
 • Поліетилен , низького , високого тиск . : LDPE , HDPE
 • Поліетилен сітчастий : VPE
 • Поліпропілен : PP
 • Політетрафторетилен : PTFE
 • Полівінілхлорид : PVC h
 • Силіконовий каучук : Si
 • Стіролбутадіеновий каучук : SBR
 • Ненасичені поліефірні смоли : UP

*) Амінопластмасси і силіконові компоненти в літературі характеризуються як умовно надійні.

Температурна стабільність

ФРІТЕРМ™,ВЕЛТЕРМ-ПРО (залежно від концентрації ) придатний для постійного використання в системах працюючих від -40°С до +150°С. ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО стабільний, при правильному застосуванні його фізико-хімічні властивості зберігається протягом всього терміну експлуатації.

Теплоносій та обладнання

Використання ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО рекомендовано для використання в опалювальних системах як закритого, так і відкритого типу. Ми радимо проводити регулярні перевірки показника рН теплоносія, при його використанні у відкритій системі, тому що присутність більшої кількості зайвого кисню повітря зменшує концентрацію інгібіторів корозії, що призводить до зниження корозійного захисту. Такі вимірювання можуть бути здійснені нашою Компанією в рамках програми «Зворотній зв'язок» (див. докладніше розділ «СЕРВІС»).

Поверхні теплообмінників, резервуарів і труб, які контактують з теплоносієм, не повинна бути оцинкований. У разі потрапляння ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО на зовнішні оцинковані покриття - промийте ці місця водою.

У місцях з'єднань рекомендується використовувати тверді  припої,які містять мідь. Використання м'яких припоїв не рекомендується. У разі сумнівів проконсультуйтеся з виробником припою. Використання флюсів,які містять хлорид не допускається.

Не використовуйте клапани, що допускають проникнення повітря всередину системи.

Переконайтеся, що між частинами системи, які будуть стикатися з ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО, немає зовнішнього електричного напруги, що виключить ризик виникнення електрохімічної корозії.

Очищення і наповнення опалювальної системи:

 1. Під час монтажу опалювальної системи намагайтеся недопускати попадання всередину забруднень. Після закінчення монтажу нової системи опалення її слід промити сильним напором води з метою видалення забруднень, особливо стружок, залишків упаковки. Для промивки системи може бути використаний 1%-2% розчин тринатрийфосфата. Після промивання розчином тринатрийфосфата, система повинна бути ретельно промита водою.
 2. Всі внутрішні фільтри повинні бути очищені для того, щоб не блокувати вільну циркуляцію теплоносія і тим самим не ускладнювати нормальну роботу насосів.
 3. Наступним етапом, система повинна бути перевірена на витік (проведена опресовування), потім система повністю осушується і заповнюється ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО.
 4. Можливі повітряні пробки, що утворилися в системі, після її заповнення, мають бути усунені. При зниженні температури вони можуть стати причиною підсосу повітря в систему.
 5. Втрати теплоносія, викликані випаровуванням, повинні заповнюватися водою. Втрати через витоків або просочування системи повинні бути заповнені робочим розчином ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО / вода тієї ж концентрації. Після заповнення системи водою або доливання розчину рекомендується перевірити щільність розчину..

Зберігання, термін служби

Термін придатності ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО до початку експлуатації (при зберіганні його в щільно закритих, герметичних поліетиленових контейнерах, в місцях, захищених від впливу прямих сонячних променів) - не менше 5 -ти років. Продукт хімічно стабільний, якщо при зберіганні відсутнє вплив високих температур і сильних окислюють речовин, як, наприклад, перекису водню, азотної кислоти та ін Термін служби теплоносія залежить від режиму його експлуатації. Для максимального продовження служби теплоносія рекомендується строго дотримуватися правил експлуатації, викладених у розділі «Застосування», а також регулярно контролювати стан теплоносія. У багатьох випадках теплоносій, параметри якого з якихось причин перестали відповідати нормам, можна відкоригувати до нормального стану. У разі, коли коректування теплоносія не представляється можливою, його направляють в спеціалізовані організації на утилізацію згідно ДСанПіН 2.2.7.029.

Техніка безпеки

Зіткнення з ФРІТЕРМ™, ВЕЛТЕРМ-ПРО не завдає шкоди людині. Його основний компонент пропіленгліколь (E1520) дозволений для використання в більшості країн світу. Однак рекомендується дотримуватися звичайні правила безпеки і промислові санітарні норми, що відносяться до хімічних речовин, і використовувати засоби індивідуального захисту згідно галузевих норм за ГОСТ 12.4.011-89 (захисні окуляри, рукавички, спец.одяг). У разі незахищеного контакту з ФРІТЕРМ, ВЕЛТЕРМ-ПРО слід вжити таких заходів:

Вид контакта Симптоми Допомога
При попаданні в очі Тимчасова почервоніння, сльозотеча Промити проточною водою протягом 10 хвилин
При попаданні на шкіру Тимчасове роздратування ран, подряпин. Змити проточною водою з милом.
При проковтуванні Діарея, нудота, блювота, біль в області живота Прополоскати водою ротову порожнину, рясне пиття води, активоване вугілля, сольове проносне.

У разі необхідності звернутися за медичною допомогу.

Використовувати тільки в технічних системах строго відповідно до призначення!

Не допускати потрапляння в грунт і воду.

ВИДИ ФАСУВАННЯ

Наша компанія випускає теплоносій ФРІТЕРМ, ВЕЛТЕРМ-ПРО -30 в наступній фасовці:

 • п / е каністра 5.0 л . (5.0 кг)
 • п / е каністра 10.0 л (10.0 кг)
 • п / е каністра 20.0 л (20.0 кг)
 • п / е бочка 50.0 л (50.0 кг)

За бажанням Замовника можливий налив в іншу тару (бочки ємк. 200.0 л , п / е ємності в обрешітці V = 1.0 м3 , авто і ж / д цистерни)

теплоносій ФРІТЕРМ 50кг
фас. 50.0 л. ( 50.0 кг)
теплоносій ФРІТЕРМ 20кг
фас. 20.0 л. ( 20.0 кг)
теплоносій ФРІТЕРМ 10кг
фас. 10.0 л. ( 10.0 кг)
теплоносій ФРІТЕРМ 5кг
фас. 5.0 л. ( 5.0 кг)

Корзина
Товаров: 0
На сумму: 0
Перейти в корзину